KAMERA KAYIT SİSTEMLERİ

Kamera Kayıt Sistemleri

Kamera Kayıt Sistemleri, küçük büyük gözetmeksizin tüm işletmelerin güvenlik ve denetleme amaçlı kullandıkları vazgeçilmez sistemlerdir.

CCTV teknolojisindeki gelişmeler sonucunda video ile gözetim, günümüzde mevcut olan en değerli korunma, güvenlik ve yönetim aracı halini almıştır.

İzleme yapılacak olan bölgelere yerleştirilen kameralar ile alınan görüntülerin yalnızca yetki verilmiş kişilerin izlemesine ve öngörülen periyodlarla kaydetmesine izin veren kapalı devre televizyon sistemleridir. CCTV Kamera İzleme ve Kayıt Sistemleri, güvenlik sistemlerinin en önemli sacayağını oluşturur. Bilinenin aksine kamera izleme ve kayıt sistemi yalnızca güvenlik amaçlı kullanılmaz. Kullanım alanları sınırlanamamakla beraber, daha çok bina ve tesislerin çevresinin, giriş çıkışlarını izlenmesinde Mağazalarda olası hırsızlık olaylarının gözlemlenmesinde, işverenlerin iş yerlerini, çalışanlarını ve çalışma ortamını izlemesinde, köprü yol ve kavşaklarda trafiğin izlenmesinde, çocuk bakıcısı olan evlerde ebeveynlerin uzaktan izleme yapabilmesi amacıyla, hassas bölgelerin ve kasaların izlenmesinde, veznelerde hırsızlığın önlenmesi ve yoğunluğun izlenmesinde, yazar kasalarda yoğunluk izlenmesi amacıyla, hareketli kameralar ile pan-tilt ve zoom özellikleri programlanarak devriye sistemi uygulaması amacıyla, personel eğitimi ve stok alanlarının kontrol edilmesi ve satış alanlarının izlenmesinde, üretim bantlarının kontrolünde, hayati ve sağlık açısından riskli ortamların izlenmesinde, eğitim kurumlarında öğrencilerin ve eğitim kadrosunun güvenliğinin sağlanması amacıyla ve ortak kulanım alanlarının izlenmesinde kullanılabilir. Diğer tüm güvenlik sistemleriyle entegre edilerek daha etkin hale getirilebilir, hareket tanıma fonksiyonu sayesinde izlenme alanlarında dikkatinin dağıldığı noktalarda güvenlik personeline yardımcı olur. Diğer kontaklardan gelen algılama noktalarına yönlendirilerek kritik nokta çözümlemelerini sağlar.